10.04.2018

Zmienia się stacja Pruszków i linia Grodzisk Mazowiecki - Warszawa

Widać już nowe perony na 6 przystankach modernizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. W Pruszkowie będzie odnowiona zabytkowa wiata, budowany jest nowy tunel drogowy. W Brwinowie szykuje się nowy wiadukt kolejowy. Inwestycja za 285 mln zł znacznie ułatwi komunikację w aglomeracji warszawskiej.

W Pruszkowie przebudowane będzie przejście podziemne dla...

01.02.2018

Przebudowa wiaduktu w Brwinowie, kolejne prace na linii grodziskiej

 

Z piątku na sobotę (2.02.18 r.) rozpocznie się przebudowa wiaduktu w Brwinowie. To kolejny etap prac na trasie Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. W ramach inwestycji przebudowywane są perony, montowane nowe tory, konstrukcje sieci trakcyjnej. Jesienią podróże będą już wygodniejsze. Inwestycja za 285 mln zł ułatwi komunikację w aglomeracji warszawskiej.

W piątek wieczorem, (2 lutego o godz. 20:00)...

18.12.2017

Dobre tempo prac na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa

 

Zgodnie z planem prowadzone są prace na podmiejskiej linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Montowane są fundamenty nowej sieci trakcyjnej. Trwa rozbiórka starych obiektów na przystankach i stacji Pruszków. We wrześniu przyszłego roku pasażerowie skorzystają z efektów modernizacji: wygodnych peronów, wyremontowanych przejść podziemnych, nowego przystanku w Parzniewie i lepszych możliwości w...

12.10.2017

Pruszków – z przejściem przez tory

W czwartek, 12 października, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły tymczasowe przejście przez tory w Pruszkowie. Mieszkańcy bezpiecznie i wygodnie będą przekraczać tory w trakcie modernizacji linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Równocześnie przebudowywane będzie przejście podziemne na stacji.

Dziś rano udostępnione zostało tymczasowe przejście dla pieszych w poziomie szyn. Jest...

25.08.2017

Zmiany w podróży Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają modernizację

Modernizacja linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy wchodzi w zasadniczą fazę. Od 3 września wstrzymany zostanie ruch pociągów. Przewoźnicy uruchomią zastępczą komunikację autobusową do stolicy. W tym czasie przebudowane zostaną przystanki, tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem oraz przejścia podziemne.


Prace na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa (nr 447)...

04.08.2017

Parzniew – nowy przystanek na linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki

W ramach inwestycji na linii 447 w Parzniewie powstanie nowy przystanek. To dobra wiadomość dla mieszkańców nowego osiedla w Pruszkowie.

Całość infrastruktury dostosowana będzie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronie znajdzie się m.in. winda oraz elementy oznakowania dotykowego, które zwiększą bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących.

Dojście do peronu zapewni...

28.07.2017

Zamknięcie odcinka Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki przyspieszy modernizację

W celu przyspieszenia prac modernizacyjnych, linia na odcinku Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki od września br. zostanie zamknięta na 12 miesięcy. Pasażerowie w tym czasie będą korzystać z przygotowanej przez przewoźników komunikacji zastępczej.

1. Pociągi Kolei Mazowieckich (w relacjach ze Skierniewic, Żyrardowa oraz Grodziska Mazowieckiego) do Warszawy będą kursowały od Grodziska Mazowieckiego...

21.07.2017

Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Korzyści dla pasażerów i kierowców

W efekcie kompleksowych prac modernizacyjnych prowadzonych na linii 447 przebudowanych zostanie m.in. 9 peronów, powstaną 2 nowe przejścia podziemne oraz tunel dla samochodów, a nowe osiedle w Pruszkowie zyska dodatkowy przystanek – Parzniew.

Zakres modernizacji obejmuje:

  • Przebudowę 22 kilometrów linii kolejowej (łącznie 43 km torów)
  • Przebudowę 22 kilometrów sieci trakcyjnej
  • Montaż 15 nowych...
14.07.2017

Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Ruszyły pierwsze prace inwestycji kolejowej na linii 447

Od 4 maja br. prowadzone są już pierwsze prace – przygotowawcze. Roboty prowadzone są na przystankach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów oraz Milanówek, gdzie trwa przebudowa istniejących już przejść podziemnych. Równolegle w Parzniewie i Brwinowie budowane są dwa nowe przejścia podziemne.

Dodatkowo cały czas trwają prace na powierzchni. Częściowo zamknięto torowisko i utworzono konstrukcje...

07.07.2017

Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Inwestujemy w komfort podróży

W maju br. rozpoczęły się wstępne prace modernizacyjne na podmiejskiej linii kolejowej nr 447, która zapewnia szybki dojazd z podwarszawskich miejscowości do stolicy. Od września ruszają zasadnicze prace, na całych 22. Kilometrach linii. Potrwają 12 miesięcy. Inwestycja o wartości 285 milionów złotych jest współfinansowana przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Efektem realizacji...

30.05.2017

Przygotowana komunikacja na czas modernizacji linii Warszawa – Grodzisk

Cztery specjalne linie autobusowe oraz zwiększona częstotliwość istniejących połączeń miejskich zapewnią optymalną komunikację na czas przebudowy linii grodziskiej. Zmiany zostaną wprowadzone od września i potrwają 12 miesięcy. W tym czasie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kompleksowo przebudują przystanki, tory i sieć trakcyjną na linii 447. Dla pasażerów efektem inwestycji kolejowej będą lepsze...

03.04.2017

Jeszcze lepsze podróże koleją z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za 285 mln zł na modernizację linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Realizacja zapewni pasażerom większą częstotliwość połączeń, wygodniejszą obsługę na stacjach, wzrost bezpieczeństwa. Zwiększą się możliwości podróży w regionie i aglomeracji warszawskiej.

- Modernizacja linii z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy, to kolejna bardzo ważna...

15.03.2017

Coraz bliżej modernizacji linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa


W kwietniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpiszą umowę na przebudowę trasy z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. Inwestycja, warta około 290 milionów złotych, istotnie poprawi komunikację kolejową w aglomeracji warszawskiej. Jesienią 2018 r. zmodernizowana linia zapewni przejazd większej liczby pociągów. Pasażerowie skorzystają z nowych dobrze wyposażonych peronów.

Jesteśmy przygotowani...