08.11.2018

Lepsza obsługa pasażerów na stacji w Pruszkowie

Od dzisiaj pasażerowie na stacji w Pruszkowie mogą korzystać z obu krawędzi peronowych. Pociągi mogą już przejeżdżać po torze w kierunku Warszawy. Kontynuowane są prace w przejściu podziemnym i przy renowacji wiaty.

Od dzisiaj, 8 listopada, w Pruszkowie pasażerowie mogą już korzystać z drugiej krawędzi peronu. Wykonawca skończył układanie i odbiór toru, dzięki czemu pociągi zatrzymują się
po...

21.09.2018

Od 24 września koleją z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy

 

Trwają intensywne prace na modernizowanej linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy. Od 24 września przywrócone zostaną bezpośrednie połączenia pasażerskie. Dzięki inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będzie lepszy dostęp do kolei i sprawniejsze podróże w aglomeracji.

Na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy od 24 września...

04.09.2018

Warszawa Włochy - pasażerowie korzystają z nowych peronów

Pociągi z Łowicza i Sochaczewa zatrzymują się już przy nowych peronach przystanku Warszawa Włochy. Trwają próby i testy nowych torów, sieci trakcyjnej i obiektów na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Projekt realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 285 mln zł ułatwi dostępność do kolei i podróże w aglomeracji.

Warszawa Włochy - pasażerowie korzystają z nowych peronów.

Od dzisiaj...

10.08.2018

W Pruszkowie wiata wraca na miejsce

Trwają zaawansowane prace na linii kolejowej między Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą. W Pruszkowie rozpoczęto kolejny etap przebudowy stacji – kilkunastotonowa konstrukcja wiaty z powrotem zostanie zamontowana na peronie. Na zmodernizowane tory pociągi wrócą 24 września.

Wykonawca rozpoczął operację przesuwania wiaty z powrotem na peron. Dzięki specjalnej metalowej konstrukcji i dźwigarom...

19.07.2018

We wrześniu pociągi wrócą na linię Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia

 

Do 3 września zakończą się zasadnicze prace związane z budową torów na trasie Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki. Wówczas zaczną się jazdy próbne pociągów. Dla pasażerów rozkładowe kursy rozpoczną się 24 września. Pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach z wyjątkiem Pruszkowa, gdzie prowadzone będą jeszcze prace na peronie.

Zgodnie z deklaracjami w połowie lipca inwestor, PKP...

04.07.2018

Przystanki Warszawa Koło i Parzniew nabierają kształtów

Powstają dwa nowe przystanki na dwóch ważnych aglomeracyjnych warszawskich liniach kolejowych. W Parzniewie gotowa jest już konstrukcja peronu, przejścia podziemnego, instalowane są podpory wiaty. Na przystanku Warszawa Koło trwają prace wykończeniowe na peronach i budowa dojść. Nowe obiekty są realizowane w ramach projektów wartych łącznie prawie 500 mln zł. Remont linii grodziskiej i obwodowej...

28.06.2018

Widać postępy na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa

Na wszystkich przystankach i na stacji w Pruszkowie trwają zaawansowane prace przy budowie nowych peronów i przejść podziemnych. Na szlakach układane są nowe tory, rozwieszana jest sieć trakcyjna i instalowane są nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Efektami modernizacji prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na linii grodziskiej będą wygodne przystanki, lepsza dostępność do...

10.04.2018

Zmienia się stacja Pruszków i linia Grodzisk Mazowiecki - Warszawa

Widać już nowe perony na 6 przystankach modernizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. W Pruszkowie będzie odnowiona zabytkowa wiata, budowany jest nowy tunel drogowy. W Brwinowie szykuje się nowy wiadukt kolejowy. Inwestycja za 285 mln zł znacznie ułatwi komunikację w aglomeracji warszawskiej.

W Pruszkowie przebudowane będzie przejście podziemne dla...

01.02.2018

Przebudowa wiaduktu w Brwinowie, kolejne prace na linii grodziskiej

 

Z piątku na sobotę (2.02.18 r.) rozpocznie się przebudowa wiaduktu w Brwinowie. To kolejny etap prac na trasie Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. W ramach inwestycji przebudowywane są perony, montowane nowe tory, konstrukcje sieci trakcyjnej. Jesienią podróże będą już wygodniejsze. Inwestycja za 285 mln zł ułatwi komunikację w aglomeracji warszawskiej.

W piątek wieczorem, (2 lutego o godz. 20:00)...

18.12.2017

Dobre tempo prac na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa

 

Zgodnie z planem prowadzone są prace na podmiejskiej linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Montowane są fundamenty nowej sieci trakcyjnej. Trwa rozbiórka starych obiektów na przystankach i stacji Pruszków. We wrześniu przyszłego roku pasażerowie skorzystają z efektów modernizacji: wygodnych peronów, wyremontowanych przejść podziemnych, nowego przystanku w Parzniewie i lepszych możliwości w...

12.10.2017

Pruszków – z przejściem przez tory

W czwartek, 12 października, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły tymczasowe przejście przez tory w Pruszkowie. Mieszkańcy bezpiecznie i wygodnie będą przekraczać tory w trakcie modernizacji linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki. Równocześnie przebudowywane będzie przejście podziemne na stacji.

Dziś rano udostępnione zostało tymczasowe przejście dla pieszych w poziomie szyn. Jest...

25.08.2017

Zmiany w podróży Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczynają modernizację

Modernizacja linii kolejowej Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Włochy wchodzi w zasadniczą fazę. Od 3 września wstrzymany zostanie ruch pociągów. Przewoźnicy uruchomią zastępczą komunikację autobusową do stolicy. W tym czasie przebudowane zostaną przystanki, tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem oraz przejścia podziemne.


Prace na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa (nr 447)...

04.08.2017

Parzniew – nowy przystanek na linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki

W ramach inwestycji na linii 447 w Parzniewie powstanie nowy przystanek. To dobra wiadomość dla mieszkańców nowego osiedla w Pruszkowie.

Całość infrastruktury dostosowana będzie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronie znajdzie się m.in. winda oraz elementy oznakowania dotykowego, które zwiększą bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących.

Dojście do peronu zapewni...

28.07.2017

Zamknięcie odcinka Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki przyspieszy modernizację

W celu przyspieszenia prac modernizacyjnych, linia na odcinku Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki od września br. zostanie zamknięta na 12 miesięcy. Pasażerowie w tym czasie będą korzystać z przygotowanej przez przewoźników komunikacji zastępczej.

1. Pociągi Kolei Mazowieckich (w relacjach ze Skierniewic, Żyrardowa oraz Grodziska Mazowieckiego) do Warszawy będą kursowały od Grodziska Mazowieckiego...

21.07.2017

Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Korzyści dla pasażerów i kierowców

W efekcie kompleksowych prac modernizacyjnych prowadzonych na linii 447 przebudowanych zostanie m.in. 9 peronów, powstaną 2 nowe przejścia podziemne oraz tunel dla samochodów, a nowe osiedle w Pruszkowie zyska dodatkowy przystanek – Parzniew.

Zakres modernizacji obejmuje:

  • Przebudowę 22 kilometrów linii kolejowej (łącznie 43 km torów)
  • Przebudowę 22 kilometrów sieci trakcyjnej
  • Montaż 15 nowych...