07.07.2017

Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Inwestujemy w komfort podróży

W maju br. rozpoczęły się wstępne prace modernizacyjne na podmiejskiej linii kolejowej nr 447, która zapewnia szybki dojazd z podwarszawskich miejscowości do stolicy. Od września ruszają zasadnicze prace, na całych 22. Kilometrach linii. Potrwają 12 miesięcy. Inwestycja o wartości 285 milionów złotych jest współfinansowana przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Efektem realizacji projektu będzie większa niezawodność infrastruktury, a tym samym większy komfort i bezpieczeństwo podróży.

Linia oprócz podmiejskiego ruchu w relacji Warszawa Wschodnia – Skierniewice (przewoźnik - Koleje Mazowieckie), obsługuje również ruch aglomeracyjny na linii S1 Otwock – Pruszków (przewoźnik - SKM Warszawa).

Z odcinka Grodzisk Mazowiecki – Warszawa, każdego dnia korzysta kilkadziesiąt tysięcy podróżnych, którzy z podwarszawskich miejscowości dojeżdżają do pracy lub szkoły w stolicy. Modernizacja linii nie ogranicza się jednak wyłącznie do skrócenia podróżnym czasu podróży z i do pracy. To także dużo większy komfort i bezpieczeństwo.

W projekcie bardzo duży nacisk położony został na potrzeby osób z ograniczoną mobilnością. W efekcie, dzięki odpowiedniemu dostosowaniu peronów, znacznie wzrośnie komfort podróży osób niepełnosprawnych.

Galeria

udostępnij drukuj