14.07.2017

Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Ruszyły pierwsze prace inwestycji kolejowej na linii 447

Od 4 maja br. prowadzone są już pierwsze prace – przygotowawcze. Roboty prowadzone są na przystankach Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów oraz Milanówek, gdzie trwa przebudowa istniejących już przejść podziemnych. Równolegle w Parzniewie i Brwinowie budowane są dwa nowe przejścia podziemne.

Dodatkowo cały czas trwają prace na powierzchni. Częściowo zamknięto torowisko i utworzono konstrukcje...

07.07.2017

Modernizacja linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki. Inwestujemy w komfort podróży

W maju br. rozpoczęły się wstępne prace modernizacyjne na podmiejskiej linii kolejowej nr 447, która zapewnia szybki dojazd z podwarszawskich miejscowości do stolicy. Od września ruszają zasadnicze prace, na całych 22. Kilometrach linii. Potrwają 12 miesięcy. Inwestycja o wartości 285 milionów złotych jest współfinansowana przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Efektem realizacji...

30.05.2017

Przygotowana komunikacja na czas modernizacji linii Warszawa – Grodzisk

Cztery specjalne linie autobusowe oraz zwiększona częstotliwość istniejących połączeń miejskich zapewnią optymalną komunikację na czas przebudowy linii grodziskiej. Zmiany zostaną wprowadzone od września i potrwają 12 miesięcy. W tym czasie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kompleksowo przebudują przystanki, tory i sieć trakcyjną na linii 447. Dla pasażerów efektem inwestycji kolejowej będą lepsze...

03.04.2017

Jeszcze lepsze podróże koleją z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za 285 mln zł na modernizację linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Realizacja zapewni pasażerom większą częstotliwość połączeń, wygodniejszą obsługę na stacjach, wzrost bezpieczeństwa. Zwiększą się możliwości podróży w regionie i aglomeracji warszawskiej.

- Modernizacja linii z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy, to kolejna bardzo ważna...

15.03.2017

Coraz bliżej modernizacji linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa


W kwietniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpiszą umowę na przebudowę trasy z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. Inwestycja, warta około 290 milionów złotych, istotnie poprawi komunikację kolejową w aglomeracji warszawskiej. Jesienią 2018 r. zmodernizowana linia zapewni przejazd większej liczby pociągów. Pasażerowie skorzystają z nowych dobrze wyposażonych peronów.

Jesteśmy przygotowani...