04.08.2017

Parzniew – nowy przystanek na linii Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki

W ramach inwestycji na linii 447 w Parzniewie powstanie nowy przystanek. To dobra wiadomość dla mieszkańców nowego osiedla w Pruszkowie.

Całość infrastruktury dostosowana będzie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronie znajdzie się m.in. winda oraz elementy oznakowania dotykowego, które zwiększą bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących.

Dojście do peronu zapewni przejście podziemne, które będzie prowadziło w trzech kierunkach: na peron, ulicę Przejazdową oraz na ulicę 36 P.P. Legii Akademickiej. W ramach inwestycji powstaną także nowe chodniki.

Na peronie zlokalizowane zostaną elementy małej architektury, takie jak wiaty, czy ławki, przystanek będzie także wyposażony w urządzenia głosowej i wizualnej informacji podróżnych, gdzie m.in. będzie wyświetlał się czas. By zachować jak najwyższe standardy peron oznakowany będzie elementami bezpieczeństwa ruchu pieszych.

Aby zachęcić mieszkańców do podróży koleją, przy przystanku wybudowany zostanie parking dla samochodów. W pobliżu wind pojawią się także specjalne miejsca oczekiwania na pociąg dla osób niepełnosprawnych. Również aktywni mieszkańcy znajdą coś dla siebie - powstanie co najmniej 10-stanowiskowy stojak na rowery.

Podróżni będą mogli skorzystać z nowego przystanku pod koniec przyszłego roku.

Galeria

udostępnij drukuj