28.07.2017

Zamknięcie odcinka Warszawa Włochy - Grodzisk Mazowiecki przyspieszy modernizację

W celu przyspieszenia prac modernizacyjnych, linia na odcinku Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki od września br. zostanie zamknięta na 12 miesięcy. Pasażerowie w tym czasie będą korzystać z przygotowanej przez przewoźników komunikacji zastępczej.

1. Pociągi Kolei Mazowieckich (w relacjach ze Skierniewic, Żyrardowa oraz Grodziska Mazowieckiego) do Warszawy będą kursowały od Grodziska Mazowieckiego z pominięciem przystanków: Milanówek, Brwinów, Pruszków, Piastów, Warszawa Niedźwiadek, Warszawa Ursus, Warszawa Włochy.

2. Wzmocnione zostaną autobusowe linie wewnątrzmiejskie na terenie Warszawy (m.in. 517, 127) oraz powstaną nowe linie. Uruchomione zostanie też połączenie dowożące pasażerów z Milanówka do Grodziska Mazowieckiego, na pociąg linii dalekobieżnej. Komunikacja autobusowa jest tak zaplanowana, aby każdy z pasażerów mógł na czas dojechać do punktu docelowego, nie odczuwając skutków zamiany środka transportu. W przypadku przepełnienia się jednego autobusu, automatycznie podstawiany zostanie kolejny.

Pięć linii autobusowych składających się na trzon komunikacji zastępczej dedykowanych mieszkańcom Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa, Milanówka, Brwinowa i Piastowa:

- Linia ZG (Warszawa – Grodzisk Mazowiecki): kursy w dni robocze co 15 minut, a w dni świąteczne – co 30 minut; przejazd w pobliżu przystanków kolejowych.

- Linia ZM (Milanówek – Grodzisk Mazowiecki): wahadłowe kursy w dni robocze w porach szczytu przewozowego co 15 minut; połączenie umożliwi przesiadkę z autobusu do pociągu w Grodzisku Mazowieckim.

- Linia ZB (Brwinów – Warszawa): linia przyspieszona; kursy w dni robocze co 10 minut w szczycie przewozowym, w godzinach pozaszczytowych w dni robocze – co 15 minut, a w dni wolne od pracy – co 30 minut; w godzinach popołudniowych w dni robocze co drugi kurs w kierunku Brwinowa będzie kierowany na drogę S2 i autostradę A2.

- Linia ZP (Pruszków – Warszawa): linia przyspieszona; kursy w dni robocze w szczycie przewozowym co 8 minut, a w godzinach pozaszczytowych i w dni wolne od pracy – co 15 minut; w przypadku realizacji kursów autobusami 12-metrowymi częstotliwość w szczycie przewozowym będzie zwiększona;

- Istniejąca linia 717 z Piastowa do Warszawy zostanie wzmocniona. W szczycie przewozowym autobusy będą odjeżdżały co 10 minut. W godzinach pozaszczytowych i w dni wolne od pracy – co 15 minut.

Przepraszamy za utrudnienia!


Po więcej informacji zapraszamy na:

Strona Zarządu Transportu Miejskiego: http://www.ztm.waw.pl/ 
Strona Kolei Mazowieckich: https://www.mazowieckie.com.pl/ 

Galeria

udostępnij drukuj